header image
 

AION gyorstalpaló – kezdetek

AION – a kezdetek… (last update: 2009.08.05)

Az Aion egy Koreai fejlesztőcég (NCSoft) által készített MMO játék. Az NCSoft folyamatosan frissíti a játékot és egyre újabb és újabb tartalommal tömi meg azt. Bár Európában/USA-ban csak 2009. szeptember végétől lehet elérni a játékot, de Koreában/Kínában már lassan egy éve fut. A játékban létrehozható karakter fejlesztésének sok módja van az Aion-ban. Lehet a hagyományos küldetéses módszerrel szintezni soloban – bár ez inkább csak a szintezés első felében hatékony -. Sokkal inkább hatékony és élvezetes a társaságban elkövetett szintezés, már a kezdő zónák is tele vannak olyan kihívásokkal, amelyeket egyedül nem lehet végrehajtani. Szintén lehetőség van a questektől és az epikus szörnyektől távol maradva, a player vs. player küzdelmek segítségével fejlődni.  Az első tíz szint a „öntudatra ébredésről szól”, melynek során a rendszer sok-sok segítséget ad az új játékosoknak a játékkal való ismerkedéshez. Az első tíz szint teljesítése megfelelő tapasztalattal (értsd láttál már MMO-t és nem fogsz kiakadni azon, hogy „oké, de mi a franc az a kveszt?”) kb. 2-3 óra masszív zúzást vesz igénybe. Az Aion világában 8 játszható karrierből/osztályból választhatsz. Ezek lefedik a fantasy MMO-kban tipikusan megjelenő osztályokat. Fontos mindjárt az elején leszögezni, hogy bármennyire is tipizálhatónak tűnnek a classok, érdemes alaposabban átgondolni, hogy ki mivel akar játszani. Nem szabad abba a hibába esni, hogy valaki  megpróbálja az adott osztályt összehasonlítani egy másik MMO hasonló osztályával. (Tipikusan nagyon jó példa erre a World of Warcraft MMORPG (WoW)-ból hunterként átjövők, akik reflexszerűen a Scout/Rangert választják. Aztán rádöbbennek, hogy ez nagyon nem ugyanaz).

A játékba betévedve az első kérdés amivel találkozunk: Elyos vagy Asmodians? Ha nagyon nem tudsz választani, akkor esetleg nézd meg a FAQ-t, az talán ad némi információt a választáshoz. További érdekesség, hogy a konkrét classoknál bizonyos skillek máshogy működnek Elyos/Asmo oldalon. (Ezek a legtöbb esetben nagyon minimális különbségek. Csak a legmagasabb skilleknél vannak lényegi különbségek). Az Elyos frakció világa (Elysea) napsütötte világ, élettel telt, magasabb szinteken főként sivatagos/sziklás területekkel. Az Asmodians frakciónak Atreia világának zordabb részét jutott. A világot érő kataklizma sújtotta területek sziklásak és hidegek. Sok helyen a mélyből előtörő lávás-izzó tájakat havas, jéghideg területek váltják. Ritkán és keveset éri az éltető nap fénye a világ ezen árnyékos részét, ennek megfelelően az Asmodiánok sokkal szürkébb bőrűek, viszont sokkal erősebbek, szívósabbak is.

A frakció kiválasztását egy nagyon egyszerű class választás követi. Mindösszesen hét ( 4.5-ben 8 ) választható class közül kell választani, ezek: Warrior, Priest, Mage, Technicia, Bard/Songweaver és Scout. A konkrét class specializáció lvl10-en fog megtörténni, amikor minden választható class további két (rendszerint nagyon eltérő) ágra bomlik szét. Az igazi nehéz választás ott fog megtörténni.

Aion0032-char-selection

A class kiválasztása előtt érdemes kicsit elmélázni, hogy miből mi is lesz:

aion-classicon-gladiatorGladiator (Warrior):  Minimális AoE és minimális tank képességekkel rendelkezik. Lvl 10-ig nagyon kevés DPS-t tud tolni a warrior, de Galdiator specializálódás után ez lényegesen megváltozik. Egy healerrel társulva a Galdiator iszonyat aprítást tud tolni, egyszerre akár 4-5 azonos szintű mobot tud szétdarálni. (Csak bírja a healer). A class meele harcolni tud, ezen kívül offtank feladatokat tud ellátni.
Armor típus: Plate
Fegyverek: Bow, Mace, Shield, Dagger, Sword, Greatsword és Polearm

aion-classicon-templarTemplar (Warrior): A specializálódás után a játék egyetlen meele tank specét képviseli ez a class. Már lvl20-ig is elég komoly tank képességeket kap. Volt szerencsém Templar-t és Gladiator-t is healelni ugyanazon a elite groupon, nagyon nem mindegy. Aki „hivatásszerűen” tankolt más MMO-ban, annak ez a class lesz az útja. A classal a fejlődés nem könnyű, de nagyobb szinten elég jól lehet vele aprítani PvP-ben és nem egyszer láttam, hogy a DPS mérő azt mutatta, hogy bizony a Templar volt a második legtöbb dmg-et kiosztó kaszt. Az ütés jól állja és nehéz leütni PvP-be. Gyengéi a mágikus kasztok.
Armor: Plate
Fegyverek: Mace, Sword, Shield, Greatsword

aion-classicon-assassinAssassin (Scout): Az Assassin egy érdekes karakter. 4.0-ig a Sorcererrel egy rangban hozták a dps-t instákba és PvP-be is iszonyatosan darál ha megfelelő kezekben van. Talán a játék egyik legnehezebben megtanulható karaktere. Nem burst dps, de hosszú távon jó kezekbe bármire képes vele az ember 1 vs 1 -be nem sok embernek van esélye ellene.
Armor: Leather
Fegyverek: Bow, Dagger, Sword

aion-classicon-rangerRanger (Scout):  A class ranged DPS-t tud tolni, de azt sem viszi nagyon túlzásba, eléggé középszintű DPS-t tol lvl20-ig. lvl20-tól kezdődően (főleg PVP-ben), a Ranger viszi a pálmát. A folyamatos lassítás, lekötözés, altatás, stb. képességei és mellette a drasztikusan növekvő DPS-e miatt nagyon jó választás lehet a PVP endgame-hez. Ugyanakkor nem csak PvP-be erős hiszen ranged a healereknek nem okoz sok fejfájást és iszonyatos dps-t tud magából kitolni.
Armor: Leather
Fegyverek: Bow, Dagger, Sword

aion-classicon-sorcererSorcerer (Mage): A jelenleg elérhető tartalom egyértelműen legdurvább classa – nem meglepő módon – a Mage. Specializáció után a Sorcerer erre rárak még egy lapáttal. Látványosan kiemelkedik a mezőnyből. Már lvl1-től kb. dupla akkorát sebez mint bárki és csak lvl20 körül kezdi behozni az Assassin. Nagyon gyorsan lehet vele haladni szintezésnél. A brutál sebzések mellett – hasonlóan a WoW-hoz – a CC-k komoly arzenálják vonultatja fel. Tud fagyasztani, lassítani, és sleepelni is már a legelejétől, ezek később még további arzenállal bővülni. Természetesen itt is tud a Sorcerer blinkelni, de nem ám akárhogy, a Blind Leap képesség itt hátrafelé teleportál. A class spell alapú direkt sebzés osztására képes, másra nem nagyon, de ez nem is hiszem, hogy zavarja őket. 🙂

aion-classicon-spiritmasterSpiritmaster (Mage): Bár nem démoni erőkkel operál, de nagyon sokban hasonlít a WoW-os warlockra a Spiritmaster specializáció. Démonok helyette a Spiritmaster elementál háziállatokkal rendelkezik. A 20-as szintig megkapja a Spiritmaster az összes őselem elementáljának megidézését, melyeket később folyamatosan upgradelhet, míg kialakulnak a végleges legerősebb elementáljai. Ezek különböző képességekkel bírnak(direkt dmg, aoe dmg, tankolás), mindegyik másban erős. A petek már magukban is nagyon erősek, de a Strengthening Spirit képességgel brutálissan erősek lesznek.Ennek használatával a pet magában képes akkora DPS-t kitolni mint pl. egy azonos szintű Ranger. (Ehhez persze Divine Power kell). A pet mellett a Spiritmaster is komoly sebzések kiosztására képes (direkt és DoT alapú sebzések komoly arzenálni). Sajnos a varázs valahol lvl25 körül elvész. Ahogy a Spiritmaster beteszi a lábát Abyssra átalakul céltáblává, mivel a petek nem tudnak repülni. Így ha valaki meg akar ölni egy Spiritmastert, akkor elég csak felrepülnie és a levegőben megölni a szerencsétlent.

aion-classicon-clericCleric (Priest): A Priest ágból származik a játék egyetlen használható healer classa, a Cleric. A Clericet nagyon nem szabad összekeverni a WoW priest classával. Komoly gyógyítási képességei mellett (direkt kicsi, direkt nagy heal, hot healek, AoE healek, stb.) nagyon komoly buffokat és debuffokat is ad. Mindemellett lvl20-ig (valószínűleg utána is) nagyon komoly DPS-t is tud tolni a skill-chainjeivel, ráadásul láncingben van, úgyhogy bírja is rendesen az ütéseket és még pajzsa is van. PVP-ben isten mentsen mindenkit a Clerictől, mert bárkit összecsomagol (és nem csak lvl20-ig). Mindemellett van legyökerezés, stunnolás képessége is. Összességében elmondható, hogy tényleg beleraktak mindent, amit egy healernek tudnia kéne. Szólóban is nagyon élvezetes vele a harc. A class szerepe: heal…

aion-classicon-chanterChanter (Priest): Az Aion egyik legérdekesebb classa a Chanter. Az alap meghatározás szerint ez egy meele class, amely bottal hadonászik és mellette buffokat ad. Ennél természetesen sokkal izgalmasabb az egész. Egyrészt közel a Gladiatorral egy szintű DPS-t tol, mellette viszont a játék legértékesebb és leghasznosabb buffjait is adja. A buffok egy része időlimithez kötött folyamatos buff, a többi viszont “mantra”, amik auraként működnek, tehát csak a Chanter közelében fejtik ki a hatásukat a többi játékosra. Mivel a Chanter is láncingben van, ezért pajzzsal és mace-szel képes akár tankolni is. Volt szerencsém world-boss-t ölni úgy, hogy Chanter tankolta én pedig gyógyítottam őt. Sajnos aggro-t nem tud a Chanter managelni, de ettől függetlenül képes akár egyszerűbb off-tankolási feladatokat is ellátni és – köszönhetően a Priest osztálynak – még off-healerként is funkcionálhat.

Ebből a kis betekintésből mindenki el tudja dönteni, hogy melyik út áll hozzá legközelebb. Ha nagyon nem tudod eldönteni légy Sorcerer vagy Chanter, nem fogsz csalódni. A class kiválasztása után jöhet a karakter személyre szabás. A WoW-hoz képest itt nagyon komoly finomhangolásokra van lehetőség, szükség is van erre, hiszen itt mindenki „humán” és csak nem rohangálhat mindenki ugyanolyan kinézettel, csak picit másabb frizurával. Az arcon és a testen is nagyon részletesen lehet beállítani a kinézetet. Ha nagyon nem jön be ez a finomhangolgatás, akkor a te barátod a „Random” gomb lesz. Ami viszont nagyon fontos, hogy itt lehet beállítani a karakter hang profilját is. (Bár ez most CBT-ben pont nem működött) Érdemest ezt ellenőrizni. Az egyik srácnak sikerült összeraknia egy batár nagy izompacsirta Gladiator-t, akinek konkrétan Bruce Lee hangja van.

Ha mindezzel megvagy, akkor indulhat a játék. A kezelőfelülete mondhatni elég egyszerű, még WoW-os alap UI-hoz képest is. Nem fog komoly meglepetést okozni a játékosoknak. Nézzük az UI fontosabb elemeit:

–          Quests: (előhívása „J” gyorsbillentyű): A küldetések naplója. Külön szerepel benne a „Campaign” és a „Quests”.  A küldetések területenként vannak csoportosítva. A Campaign questek a story szempontjából releváns küldetéseket tartalmazzák, amelyek mentén érdemes haladni, míg a Quests fül alatt a mellékszálak találhatók, melyek esetleges kihagyása nem okoz a story szempontjából semmilyen kárt. (Mintha ezt már írtam volna? Na mindegy) A két típust a questhubokon is könnyen meg lehet különböztetni, a Campaign küldetéseket sárga, míg a normál küldetéseket kék ikon jelzi az NPC-k feje felett. A szimpla háromszög azt jelenti, hogy új küldetést lehet felvenni, a  dupla háromszög azt jelenti, hogy készen vagyunk az adott küldetés egy részével, de még update vár ránk; míg a csillag jel azt jelenti, hogy az adott küldetés teljesen készen van, és vár ránk a jutalom.

–          Skills (előhívása „K” gyorsbillentyű): A képességeket találhatjuk itt meg. A felső menük sorban tartalmazzák a tanulható skillek (Active) mellett, a Passzív skilleket (ide tartoznak pl. hogy milyen típusú ruhákat tudsz viselni, milyen fegyverekkel tudsz bánni, stb.); itt található meg továbbá a szakmákhoz kapcsolódó skillek a „Crafting” menüpont alatt. Az „Emote” fül alatt rengeteg vizuális emote-ot lehet találni, kezdve a szokásos lol-tól egészen odáig, hogy flexelésként kitárod a szárnyaidat, tényleg nagyon sok emote van. Van még továbbá egy „Actions” fül is, ahol a nem tanulható alap skillek vannak, mint pl. az autoattack, repülés ki/be, change weapon, stb. Mindezek mellett még megtalálható a „Chains” menüpont, ahol a Chain skillek összefüggéseit tudod megnézni (mi után mi következik, melyik ami fix, melyik ami csak procra jön be, stb.) Ide van eldugva továbbá a megtanult és megtanulható skillek listája is. Mivel a skilleket lényegében csak a fővárosban lehet megtanulni, ezért amikor meglépsz egy szintet itt tudod megnézni, hogy van-e értelme elmenni a fővárosba, vagy ráér majd ha legközelebb ott vagy.

–          Profile (előhívása a „P” gyorsbillentyű): A karakterlapot lehet előhívni. Fontosabb elemei: Profil, ami mutatja az alap statokat és a gear slotokat; Stigma: ez mutatja a karakter speciális képességeit (kvázi talent rendszer lvl20 felett); Abyss: A karakter akutális abyss rangját, pontjait mutatja; valamint a „Titles” fül, ahol ki lehet választani a már unlockolt titlek közül bármelyiket. Ez utóbbi egyébként kvázi achievement rendszernek tekinthető, hiszen a relevánsabb questchainek végén kaphatsz egy-egy ilyen elnevezést. Megjegyzem az elnevezések nem csak azért jók, mert ez lesz a fejed felett, hanem azért, mert ezek viselése bizonyos (stat) bónuszokat is eredményez a karaktereknek. Vannak egyébként nagyon vicces titlek, pl. a Tree-Hugger vagy az „Animal Lover”-en mindig jót röhögök, amikor meglátom.

Ha ezeket megismerte a játékos, akkor már nagy baj nem lehet. El lehet kezdeni questelni. Érdemes még tudni, hogy a questek gyakran küldözgetnek mindenféle nevesített emberkékhez. Ezen NPC-k nevére ráklikkelve egy elég komoly leírást találhatunk, hogy hol is található, ha ez sem elég, akkor pipáljuk ki a questet és a N betűvel megnyitható minimapon ott lesznek a karikák. Ha esetleg nem tudjuk mit kell ölnünk csak vigyük az egeret a karikára és kiírja a megfelelő mobok vagy itemek nevét.

A rendszer érdekessége, hogy a szintező helyek (lvl20-ig legalábbis biztosan) instanceolva vannak. Az AION-os instanceolt outdoor rendszernek az a lényege, hogy pl. masszív szerver használat esetén is leviselhető legyen a rendszer terheltsége valamint lehessen értelmesen questelni. Pl. a mostani hétvégén a szerverek 10 channelt üzemeltettek. Ez azt jelentette, hogy ugyanazon a szerveren pl. 10 másolatban futottak ugyanazok a helyek. Így ha pl. a kezdőhelyen a hatalmas tömegnyomor miatt esélyed sem volt felszedni a boroshordókat, akkor simán átválthattál egy kevésbé népes channelre, ahol a kutya sem foglalkozott a boroshordóiddal. Fontos, hogy a belépéskor a szerver a terheltségtől függően automatikusan bepakol mindenkit a legkevésbé terhelt channelre. Ez viszont gondot okozhat, ha partyzni akartok, ugyanis ilyenkor nem rak automatikusan a közös channel-re a rendszer. (Jól látszik pl. a térképen, hogy az adott party tag neve mellett ott szerepel, hogy milyen channelen van). Ilyenkor a menü->Support->Change Channel opcióval könnyen egy channelre lehet jutni és máris mehet a partyban zúzás.

Ha már halál akkor még egy jó tanács. Nem olcsó a játékben sem meghalni, sem közlekedni. A gyalogos közlekedés meg bosszantóan lassú. Mindezekhez jön még, hogy a Return is 20 perces. Megoldás lehet a gyors közeledésben a zónák fővárosaiban lévő general vendorok meglátogatása, ahol lehet venni scrollokat, amelyeket elfogyatva mindig vissza lehet jutni az adott városba. Bár ezek a scrollok sem túl olcsók, de előnye, hogy nincs CD-n és lehet bárhol használni. (De hogy ennek mi köze a halálhoz, azt így a mondat végén már magam sem tudom)

47 Responses to “AION gyorstalpaló – kezdetek”

  1. Ha szabad, hozzáfűznék pár szót.

    *lvl1-10 nekem Sorcererhez és a Clerichez is sacc 5 óra kellett, ebben benne van a gathering húzás is.
    *lvl11-20 a 15 órát csak megerősíteni tudom, viszont a Sorcererrel sokkal élvezetesebb és valamivel gyorsabb volt.

    *Cleric. Használhat staffot is a mace+pajzs helyett, és észrevehető a dps növekedés. Mace+pajzs igazából önvédelmi célokra jó. Magasabb szinten – ha jól tudom – tudja majd magát éleszteni(?). Szolóban sajnos kevés az a 2+1 támadó skillje (lvl20), sokszor van 1-2mp cd kivárás.

    *Chanter. Tegnap volt alkalmam eggyel partyzni. Jó, remek buffjai (mantrái, olyasmi mint a wow-os aura) vannak (lvl20-on 3 mantrát rakhat fel egyszerre). Alapvetően staffos melee “dps”, de megvannak az alap healjei ami jól jött fight közben ha szorult a hurok,és ő is képes combatban éleszteni. Olyan pala féleség. Érdemes lehet kipróbálni.

    *Tipp az utazáshoz. Én a következőt csinálom:
    a “HS”-t leteszem az aktuális terület legközelebbi éledőpontjánál, a városban (lvl20-ig Elyos, Verteron) a general goods vendornál veszek Verteronba szóló teleportáló Srollt (2-3 db mindig van nálam, 1 db talán 1870 küna) így bárhonnan pikk-pakk elérem a várost (teleport és griff) vagy az éledő pontra vagy élve (20 percenként) vagy halva el lehet jutni szintén elég gyorsan. Ezzel elkerülhető, hogy egy halál után fél órával többet kelljen koptatni a csukánkat.

    *3. jó tanács. Ha látsz valami állatot, akit egy sereg mob kerget, menj el az útjából, mert valami egészen érthetetlen módon, ha melletted talál meghalni aggro-t kaphatsz, és akkor neked is nyekk. (tapasztalat)

  2. A Spiritmasternek van földre húzó skillje.

  3. Nem rossz leírás, de jobban örültem volna, ha a Lineage 2-vel hasonlítod össze, ha már az NCSoft-ról van szó. Pl. engem a templar érdekelne, amiről azt írtad, hogy csak tankolni jó. Lineage 2-ben viszont a tankokkal nagyon jól lehetett PvP-zni. Remélem ez továbbra is így maradt.

  4. Én Cabal Online al játszottam még régebben. WoW-al nem. Ennek köszönhetően (?) a felét se értem a leírásnak 🙂 de azért segített a döntésben.

  5. Ez a 2. leiras, amit olvasok az oldalon… Iszonyat sok mindent helyreraktatok bennem a jatekkal kapcsolatban! Nekem sokat segitettek a WoW-os peldak. 🙂 Koszi!

  6. mikury! Ez az oldal már nem üzemel. Ha majd érdekelnek naprakész, friss infók is, akkor látogass el a http://www.aionblog.hu oldalra, szeptember vége óta ott folytatjuk a blogolást.

  7. vissza lehet lépni templarbol gladiatorba?

  8. Nem. A class választás után már azzal a classal kell játszanod amit választottál, váltani nem lehet. Ha mégis inkább Gladiatorral szeretnél játszani, akkor kezdj egy új karaktert.

  9. szerintetek chanter vagy cleric a jobb????

  10. Fodor: Ez csak Tőled függ, mert nagyon különbözik a két kaszt. A chanter főleg buffer, illetve melee figher, míg a cleric csapatban heal only, illetve dps terén inkább varázslónak számít.

  11. Sziasztok.
    Én jó magam chanter vagyok és Megkell hogy mondjam ezerszer jobb mint a cleric, 38as a chanterem feltoltam 1 Clericet 29-re de már 20ason untam, isszonyat rossz, kevés támadása van, és szinte csak buffokból áll az egéssz, Szóloban a legunalmasabb karakter eddig.

    Chanter: Isszonyatosan jó, izgalmas, 15ös szinttől kezdve a legkönyebb vele fejlödnöm, bossoknál én vagyok a front ember, a legjobb, engem üt és magam tolom HP-val a többiek meg ölnik, 2 védekezős buffja(nem matra), és 3 helaja van, ez elég is neki, a skilljeit tudom tolni normálisan, 20ason volt hogy 2mpket kellet várnom az ütésre, de addig feltoltam 1 36mpig gyógyitó Buff-t és máris jól kijött, de most 38ason Semmi nem tudja megölni, 40-45ös mobokat gtyilkolok vele, nagyon jó télleg, csapatba talán ez a front ember, és DP-S buffja ami csoportra hat a legjobb, mindenki megkapja bossoknak semmi esélyük nincs 🙂
    Szerintem a legigéretesebb, lassit, öl, buffol, hatékony, gyors és erős.

    Cleric, eddig nem sok, mint már írtam is.
    22ES szintig 3 támadása va,(jó 4), 1 lővés , ennek a comboja, 1 ütés, és az alap ütés, a többi buff,lasítás,fagyasztás(ütésre kijön) Szerintem annak jó aki csak akkor játszik ha csoportba van, azt hozzá kell tenni hogy mellette télleg senki nem halna meg, mert nagyon erős HP buffjai vannak, de én chanterrel is elérem ugyan ezt a hatékonyságot, támadása kevés, sajnos, buffjai télleg jók, de csak csoportba hatékony.

    Ez az össz véleményem a chanter, és a celricről!

  12. szerintetek az assassin vagy a sorcerer?

  13. reníító: szerintem templar

  14. Imnoteph: Dark vagy High Templar?

  15. Csenky: Blood

  16. Sziasztok.
    Sajna nem értek egyet az előttem szóló ifjuval ugyanis a cleric a frontember.Ugyanis ha nem healel egy cleric pl egy boss kiiktatásában,akkor mehet oda akármilyen kaszt,a végeredmény egyértelmü.De mivel te még az erősebb kasztoddal is 38lvl-en vagy így még csak azt se tudod mi vár még rád pl Theomos lab-ban.Csak hogy tudd az első pár mob likvidál healer nélkűl.Én pl gladi vok és a szerver legnagyobb megengedett szintjén 55-lvl en és beláttam hogy healer nélkűl falatkát se érek.Szóval ne féljetek clericet választani mert van olyan jó mint a többi és nélkülözhetetlen.üdv

  17. Itt vannak a legjobb és leghasznosabb kommentek!

  18. Hát aki írta ezt a cleric vs. chanter posztot, nem nagyon volt tisztában azzal hogy a cleric mire való, healelje ki a chanteral DP-t vagy akármit…és akkor mondja h a chantere ugyanugy healel.

  19. Szeretném ha kijavítaná az oldal a spiritmasteről kreált leírást ugyanis a spiritek elég régóta tudnak repülni. Így az SM ütőképes PvP kari lett. Mi több, talán az egyik leghatékonyabb. másik karakterem Cleric és szerintem is néha picit unalmas vele a fejlődés, de garantált a halál csoportos questeknél Cleric nélkül. A Chanter max 3 ütéstől összeroskad egy bossnél, ez is tapasztalat…

  20. Jó látható az oldal tetején, hogy a cikk 2009. augusztusi állapot szerint lett frissítve. Alapvetően nem várnám el Menotól, hogy minden egyes patchnél módosítsa az összes postot/oldalt visszamenőlegesen. A fentebbi szöveg egy nagyon kellemes bemutatást és alapozást ad azoknak akik számára még ismeretlen az Aion világa.

  21. Sziasztok!
    Remélem gyors választ kapok ha igen köszönöm:)
    Közelharci karaktert szeretnék ami megállja a helyét
    3 ból szerintetek melyk lenne a jó?
    Assasin, Cleric, Templar?

  22. Hali mindenkinek!
    Én csupán most szeretném majd elkezdeni a játékot. Metin2 játszottam, de a szar szerver kapcsolat és lopás miatt meguntam. ennek csupán azért van lényege, mert emiatt sok kifejezést a leírásban nem értettem, de annak örülök, hogy részletes infót kaptam a karakterekről! Már csupán 2 dologra lennék kíváncsi. Ha elkezdem a játékot akkor azonnal tudok repülni vagy csak ha megcsinálok egy küldetést, valamint miként működik ennek az előfizetése (hogyan és hol lehet feltölteni)?? Aki tud legyen szíves segítsen ebben nekem. Előre is köszönöm:)

  23. 10-es szinttől kapod meg a repülés képességét, ami persze eléggé limitált. A legtöbb helyen csak glideolni tudsz (siklórepülés), csak néhány zónában lehet teljesen szabadon repülni. A 10-es szintet kezdőként kb 2-3 óra alatt fogod elérni.
    Előfizetés: havidíjas játék. Az Account Manageren (aiononline.com) tudod feltölteni az accountodat amihez vagy paypal-t, vagy bankkártyát tudsz használni. Ez mellett a nagyobb áruházakban tudsz venni ‘NCSoft gamecard’ot is. Ezzel 30-60 napos játékidőt ad. A játékidőt a kártyán lévő sorszám beírásával tudod hozzárendelni az accountodhoz. A 30 napos gamecard kb 3500 HUF-ba szokott kerülni, hol több, hol kevesebb.

  24. Köszönöm szépen az infót Imnoteph!:)

  25. hát nekem nehezen kivehető hogy melyik a jó és a gonosz karakter.. youtube-on se találtam vidit ami összefoglalja őket. spiritmastert minden videóban másnak észlelem (jó/gonosz) csak mert azt a karaktert szeretném.. valaki leírná melyik gonosz és melyik jó? am köszi a sok infót most töltöm a játékot és már várom hogy elkezdhessem :]

  26. én még egyenlőre a wow-ot tolom így értem a leírást, de könnyen lehet hogy hamarosan átállok erre a játékra mert a wow-ból már a sokadik kiegészítőt rugdossák ki ami végleg tönkrevágja a játék már amúgy is jócskán elkopott varázsát, egyszerűen már sugárzik belőle a hogy csak pénzfacsarás az egész

    mivel más online játékokban mindenhol gyógyító karakterrel játszottam ezért valószinű hogy priest karaktert kezdek majd kezdek majd, abból is azt a fajtát amelyik inkább gyógyításra van specializálódva.

    a frakciókat még nemteljesen tudom hogy vannak de remélem nincs olyan szélsőséges ellentét a két frakció között mint a wow-ban

  27. bocsi hülyeséget kérdeztem -.- nem olvastam el a fönti részt csak nekiestem a karaktereknek.. akkor lenne egy másik dolog.. hogy van ez a lvl10 utáni kiválasztás? :O magától csinálja és majd kiírja h ez v ez vagy pedig valamit kell csinálni,hogy spiritmaster legyek? :S

  28. Hát azért gondolhattál volna valami lábjegyzettel nem wow használóknak,de azért 1-2 részen kívül megértettem.

  29. mi a normális honlapja ennek a szervernek?mert regelnék,és letöteném

  30. Ez nem szerver. Itt javarészt az officialon játszik mindenki, ez pedig csak egy blog.

  31. Udv mindenkinek,

    Latom nagy az elteres a Clericet illeto velemenyek kozott, ugyhogy gondoltam hozzaszolok en is a temahoz.
    A Cleric nagyon raj class, PvP-ben, elegendo HP-vel szinte lehetetlen leverni, talan csak egy Sorcerer kepes ra, ha stunnolja es atvaltoztatja felvaltva, hogy se tamadni, se healelni ne tudjon, plusz ugye a mage messzebbrol tamad. PvM teruleten viszont a Cleric helyettesitheto Chanterrel, ha van, aki letankolja a Boss-t. Ha nincsen, akkor egyertelmuen Cleric. PvM-re nem javaslom neki a Staff-et, ha egymagadban setalgatsz vele, mert nem art neki a vedelem, jol jon az a pajzs, csoportban viszont mindenkeppen ketkezes.

    Aki mage-t akar kezdeni, annak azt uzenem, hogy talan a legnagyobb koncentraciot, odafigyelest igenylo kaszt. Bivaly eros, ahogy elottem mondtak a legnagyobb DPS-t a sorcerer kepes bevinni a jatekban, azonban mivel csak tounic-ot hordhat, igy eleg minimal defence jutott neki. Tipikus futok-lovok class, de hosszu ideig tarto stunnjai vannak, szoval lehet kombozni ilyesmivel.

    Daralos embereknek javaslom a Gladiatort. 55lv-ig tok egyedul el lehet vele szintelni, Abyssban hal csak meg, de oda mar ugysem nagyon jarkalnak egyedul az emberek. Jo tanacs, a Dual-Weidling Stigma Skill-t nyugodt lelekkel ki lehet hagyni, a budos eletben nem fogjatok hasznalni, tekintve hogy vagy fejszevel henteltek majd, vagy GS-sel.
    Templar-rol nem sokat tudok mondani, tobb CA skillje is van, nem egy hentes tipus, de jol turi ha verik, ugyhogy kezdoknek tokeletes, masnak azert nem ajanlom, mert akkor mar inkabb Gladiator, tanknak meg hat… Tudok ket jobbat is. 🙂 (lasd feljebb)

    Scout meg egy erdekes szituacio, a tavharcos verzio eleg erdekes class, egy ideig lekoti az embert, meg gyengenek sem mondanam, viszont tamado skillje nem sok van, tekintve hogy csapdakat tud rakni. Ezeknek en meg nem vettem hasznat… Van egy skill, be nem lepek megnezni mi a neve, 40%-kal noveli az ijjal valo tamadas sebesseget, azonban erre csak azok apellaljanak, akik nem eloszor jatszanak tavharcossal, mivel ha a mob besebez, akkor 2 mp-re befagy a kari, ami pont eleg a szornyecskenek arra, hogy megint sebezzen, ergo amig tart a buffod, addig allsz egyhelyben es nezed ahogy leesznek…
    Az assassin nem rossz, de szerintem gyenge. Tobbet vartam egy orvgyilkosnak titulalt class-tol, mindezek mellett elvezetes vele jatszani.

    Spiritmastert nem probaltam, de pvp-ztem ellenuk, mire megmozdulnak a petjei addigra mar a fele HP-juk hianyzik, ugyan teny hogy mar tudnak repulni a megidezett elementalok, de nem sokat tud kezdeni vele. PvM-re biztosan szorakoztato dolog lehet, de mint mondtam ezen a teren nincsen tapasztalatom.

    Remelem tudtam segiteni…

  32. Sziasztok.Nekem egy 55 sorcererem van és az alsó stiga sor vagyis a full dmg ág van kirakva.És igen hihetetlen sebzés bevitelére képes.Critelt ütésnél képes ütni 22000 (más classok 5-8k) Sok stunja van silence vagyis nem tudja az ellenfél használni a skilljeit. Altatni,lassitani de igen rá kell érezni.Minden classt betudok verni de nem szabad hogy elérjenek hozzám mert amugy nagyon gyenge.Kevés hp és kicsi def. Leg védtelenebb ugyanakor a legerősebb. Vigyázni kell rá és óvni csapatba és mikor eljön az idő 2embert is megöl mire te kitudnád egyáltalán választani:)

  33. […] Ez volt a játék kis rövid ismertetője, ha bővebben olvasni akartok róla, (Wall of Text) /aion-gyorstalpalo-kezdetek/ […]

  34. Helosztok nekem 55 os rangerem van es szerintem az egy kivalo kaszt sszerintem megvannak a kasztoknal is hogy meik kaszt meik kaszt ellen jo de szerintem a ranger minden ellen jo pl gladiator ellen amig tavol tud maradni tole (es ahoz is vannak skillek) adig sima ugy(ha utoleri ak vege lol) vagy mage kasztok ellen az az elony pl hogy nem kel kozel kerulnie hozza mint a wariknak es eleg sok blokk skillje is van meg eleg angy atackokat ad szoval cleric elen is eselyes ha meg tudja akadajozni hogy healelje magat XD assassinra is ugyanaz igaz mint gladira amig tavol tudok maradni semi eselye XD
    es ha engem kerdezten a spiritmaster bizony pvp s kaszt foleg a fear skillje miatt.

  35. csak a sorcererokba 1 hiba van a casting konnyeden megszakad ha tamadast kap ez az egyetlen hatranya amugy az is eros kaszt

  36. es ha valaki nem mar ot megakad hogy mien vilagot valasztjon akor szerintem valassza az asmodiant mivel sokkal brutalisabb a pancelok jobban neznek ki es amikor harci pozban van a szemeik vorosen vilagitanak es a szarnyaik is joban neznek ki XD
    (eljen a sotet oldal XD)

  37. Sziasztok

    Nekem van egy 40-es gladim és egy 32-es sorcim. A sorci már most mérföldekel erösebb de a védelme sehol nincs ha ki ütik a pajzsod rohanj repülj vagy valahogy tünj el, mert véged. A gladi pont az elentéte megy elöre és pusztít bár a sebzése korántsem akkora mint egy sorcinak a védelme tökéletesen kompenzálja ezt. Még annyit hogy szerintem a Cleric egy igen fontos class ha csopis küldi van ö halel és neked nem kell másal foglalkoznod csak hogy üs és üs és még valami ha valami véletlen folytán mégis meghalnál feltud ott helyben támasztani és nem kell a risktöl vissza camogni ami lehet hogy egyedül nem is menne. Bár azzal egyet értek hogy fejlödni nem jó vele és lassú is de ha egy népesebb szerón játszol a sok csopis küldi miat hívni fognak hogy áld öket így gyorsan fejlödsz és megse kell izadnod. Látam hogy valaki említette a Metin2-töt nekik mondanám hogy a Cleric és a Chanter a Sámi megfelelöje a Gladi és a Templár (tank) a Wari az Assi ás a Ranger a Ninják a Sorci és az SM pedig a Sura. Hát ennyi remálem segítek ezzel a kis leírásal valakinek. 🙂

  38. Na 1x is sziasztok én elkezdtem 1 spirit master 16-ig vittem de nem igazán az én karim :/ na most olyan karit akarok aminek azért nagy a sebzése és a defje is jó 😀 akkor ez a gladi lenne?

  39. Üdv mindenkinek!
    Öt év wow után úgy érzem ideje váltani. Rangert kezdtem, jelenleg 10-es vagyok, eddig nagyon tetszik. Nagyon szeretek íjászkodni, remélem nem csalódom benne magasabb szinten sem, bár az ittene írásból úgy tűnik inkább PvP klassz, én viszont totálisan PvE beálítottságú vagyok… Bár csapdák, lassítások, kite-olás, mindezek pet nélkül, jól hangzik.

  40. Nekem 1 26os chanterem van es most tudtam meg hogy nem is cloth ruhat kell viselnem hanem chain-t:S nekem az meg a kerdesem hogy milyen fegyvert hasznaljak inkabb mace vagy staff ,es hogy a staff-al hasznalhato-e 1utt a pancel??koszi

  41. Sziasztok!
    Én egy lvl 55ös chantival játszom és csak félig meddig tudok egyetérteni az előttem szólókkal:)
    Ez az első MMO rpg-m és a chantival kezdőként is élvezetes a fejlődés(1től 55ig és utána is),nagyszerű mantrái és buffjai vannak(amit sok más kasztbeli irigyel pl a speed mantra ami majdnem olyan gyors mint a futi scroll,de nem kell mindig utángyártani, elég csak ráklikkelni+mindenkire érvényes a pt-n belül stb stb). Emellett rengeteg támadásom van (vakítás,kábítás is)+több jóféle pajzsom, élesztési képességem, 2 3000+os healem, tehát nem egy gyenge kaszt:) A lényeg ennél is, hogy sokat kell vele törődni, edzeni és akkor tulajdonképpen verhetetlen (bár a sorcival nem sokat tud ő sem kezdeni, mert kifejezetten közelharcos kaszt). Bossolni most már egyedül is bármikor mehetek, nem kell mellé tank. A clericben igazán az a nagy aduász, ha van healing servantja ami fortoknál abszolút elengedhetetlen,de szerintem közel sem olyan élvezetes (van egy clericem is,de lvl28on meguntam).
    Ami még tényleg ütős az a ranger (van egy lvl30asom) és pvpben tényleg nagyon jó,küldetésekkel sem akadnak problémái, de kifejezetten azoknak ajánlanám akik eddig sem közelharcos karival játszottak, mert ez a kaszt abban egyértelműen nem jó (nekem chanti után nagyon fárasztó volt a vele való futkározás,meg csapda letevés után a pozícióm belövése stb:) )

    Egy szó, mint száz, én a chantert nagyon tudom ajánlani mindenkinek:)
    Amúgy Spatalos szerverre megyek én is (ha bírja a gép) pár héten belül,szóval remélem ott összefutunk ^__^

  42. ja és fegyónak én általában staffot használok,mert annak nagyobb a crittje, de a mace+ shield se rossz, szerintem ez már csak ízlés kérdése:)

  43. köszönöm a leírást, jó hogy vannak ilyen emberek, és gondolnak másokra, gratulálok 🙂

    • Mi köszönjük a dicsérő szavakat. Jó, hogy így sok évvel a postok megírása után is van aki számára ez még hasznos. Ezek szerint volt értelme anno időt szánni erre. Köszi

  44. hali,játszik még valaki vagy teljesen kihalt már a játék a magyaroknál?:) és koszi a leirást.

  45. Sziasztok! 😀 szeretném kérdezni hogy érdemes a free to play-t elkezdeni? vannak magyarok? vagy már nem játszanak annyian? :S

  46. Szia! Vannak magyarok pl a Nexus serveren a Hungarian guild ill több másik is!

Leave a Reply